Potrebujete nové schodisko a stojíte pred voľbou materiálu? Na výber máte schody drevené, laminátové, z dlažby, kovu a ďalších materiálov. Jedny z najobľúbenejších sú však drevené schody do domu. Prečo je drevené schodisko populárne, aké sú jeho výhody a prečo zvoliť tento materiál?

Drevené schody a ich výhody

Či už si vyberiete klasické rovné alebo točité schody drevené, určite si ich zamilujete. A to aj vďaka týmto výhodám:

1. Prírodný materiál

Ak dávate prednosť prírodným materiálom pred tými syntetickými, drevo je pre vás jednoznačnou voľbou. Je to totiž zdravotne nezávadný a ekologický materiál.

Pozrite si galériu našich drevených schodov

2. Moderný vzhľad

Vynikajúce na dreve je to, že drevené schody dokážete prispôsobiť akémukoľvek interiéru. Či už máte domácnosť v modernom, vintage alebo industriálnom štýle, drevo sa hodí všade. Stačí stolárovi predostrieť svoje požiadavky a vyhotoví vám drevené schody v štýle, ktorý bude ladiť k vášmu domovu. Nezabudnite, že schodisko perfektne doplní drevené zábradlie na schody.

3. Vynikajúce tepelno izolačné vlastnosti

Drevo si udržiava príjemnú teplotu. Pokojne teda môžete po drevených schodoch chodiť aj naboso. Skúste si to porovnať napríklad so schodiskom z dlažby. Drevo je omnoho príjemnejšie!  

Drevené schody z našej ponuky

4. Možnosť rôznych neštandardných tvarov

S drevom sa vynikajúco pracuje. Môžete si nechať vyrobiť schody na mieru podľa vašich predstáv. Či už chcete drevené točité schody, netradičné drevené schody na chatu, úzke a nenápadné drevené schody na povalu, či skladacie drevené schody do podkrovia, vyhotovenie takýchto schodov nebude pre šikovného stolára problém.  

5. Ideálna nástupná hrana

Nástupná hrana schodov z dreva nie je ostrá. Preto je chôdza po drevených schodoch pohodlná a zároveň bezpečná.

Za drevo hovorí aj jeho cena. Tá samozrejme závisí od výšky schodiska, typu dreva, dekoru a ďalších faktorov. No je porovnateľná s inými materiálmi. Navyše, pri správnej starostlivosti je drevo trvácne. To znamená, že drevené schody vám budú slúžiť dlhé roky.

5 dôvodov, prečo si zvoliť drevené schody do domu
Dubové točité schodisko

Ako sa starať o drevené schodisko?

Drevo si zachováva svoj tvar a vzhľad počas dlhých rokov. Pri výrobe schodiska je drevo ošetrené povrchovou úpravou, ktorá bráni prenikaniu vody, či škodcov. Ako by ste sa mali o drevené schody a zábradlie na schody drevené starať doma? Utierajte ich len vlhkou handrou. Nikdy neošetrujte agresívnymi chemickými čističmi, ktoré by mohli drevo poškodiť.

Čím natrieť drevené schody po strate lesku? Vynikajúce sú prírodné vosky s olejom, či laky na vodnej báze. Vyberajte vždy len prípravky, ktoré sú vyslovene určené na ošetrenie dreva v interiéri. Vďaka kvalite, dokonalému vzhľadu a správnej starostlivosti sa zo svojho dreveného schodiska budete tešiť dlhé roky.